Naujienos

 


♦ Lietuvos Respublikos Seimo 2018-06-21 posėdyje pritarta Seimo nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo 2012 m. birželio 26 d. nutarimo Nr. XI-2133 „Dėl Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos patvirtinimo“ pakeitimo“ priėmimui [...]


♦ Lietuvos Respublikos Seimas 2017 m. liepos 4 d. priėmė įstatymų pakeitimus, kuriais pagerintos sąlygos norintiems tapti elektros energiją gaminančiais vartotojais.

Gaminančiais vartotojais galės tapti ne tik gyventojai ir viešosios įstaigos, bet ir juridiniai asmenys. Tiek buitiniai vartotojai, tiek juridiniai asmenys, įsirengę atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines, galės pagamintą elektros energiją vartoti savo reikmėms, o nesuvartotą – tiekti į elektros tinklus, ir, esant poreikiui, ją atgauti iš tinklų.  Taip pat išplėstas technologijų sąrašas, galinčių pasinaudoti dvipuse elektros apskaita, įtraukiant ne tik saulės, bet ir vėjo bei biomasės energijos išteklius naudojančias elektrines.

Buitiniams vartotojams, įsirengiantiems mažos galios (ne didesnės nei 5 kW) atsinaujinančius energijos išteklius naudojančias elektrines, mažinama biurokratinė našta –  atsisakoma 2 perteklinių leidimų, todėl trumpės tokių elektrinių įsirengimo laikas.

Gaminantiems vartotojams skirta bendra įrengtoji galia padidinta dešimteriopai – nuo 10 MW iki 100 MW. Juridinio asmens elektrinės įrengtoji galia negali būti didesnė kaip 100 kW, o fizinio asmens – iki 10 kW. Numatyta, kad iš bendros įrengtosios galios fiziniams asmenims būtų skiriama 70 MW galia, o 30 MW galia – juridiniams asmenims.

Šie įstatymų pakeitimai įsigalios nuo 2017 m. lapkričio 1 d. Iki šios datos bus priimti ir kiti teisės aktų pakeitimai, kurie leis biurokratines procedūras sutrumpinti nuo 4–5 mėnesių iki 3 savaičių.

Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymas numato, kad šiuo metu gaminančias vartotojais gali tapti:

• Buitiniai vartotojai iki 10 kw generuojamos galios ir iki 50% leistinosios naudoti galios;

• Viešosios įstaigos iki 50 kw generuojamos galios.

Kaip tapti gaminančiu vartotoju, galite rasti [...]


♦ Apie elektros energiją gaminančių vartotojų problematiką [...] 


♦ Gaminančių vartotojų Lietuvoje plėtros vizija iki 2010 m. [...] 

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas